Akcie

Pôvodná  cena:                        173,81 Eur
Aktuálna cena so zľavou:        162,00 EUR

TV maniak

Po sledovaní  programu “The Lucelle Ball Show”, ktoré Pipo Saulle sledoval počas celého svojho detstva, sa stal Pipo televíznym maniakom. Pozeral každý seriál a telenovely, ktoré vysielali. V jeho očiach bol diaľkový ovládač  najlepší vynález od vynájdenia televízie. Neprestával surfovať po televíznych kanáloch, a tak poznal všetky  klebety zo showbiznisu.

Všetky reklamy poznal naspamäť a vedel uhádnuť značku výrobku ešte pred tým, ako sa objavil na obrazovke. V tejto hre bol nepremožiteľný. Keď vyhral, zdvihol ruky do výšky a prstami ukázal V = znak víťazstva, a kričal až sa triasol kávový stolík: Vyhral som, vyhral som! Jeho ďalšou vášňou boli pukance a hamburgery, ktoré zapíjal s obrovským hltom ľadového piva. Bože môj! Život je úžasný! 

Keby nemusel pracovať, mal by pocit,  že je v raji.

Pôvodná cena:                      202,46 EUR
Aktuálna cena so zľavou:     188,00 EUR

V nasadení

Gustavo Lopez sa práve prihlásil na vojnu ako dobrovoľník. O piatej ráno prenikavý hlas trúbky vyzýval mužstvo sformovať bojové rady. "Generálov miláčik, domáci vták je v nebezpečenstve" kričal desiatnik, žuvajúc žuvačku. "Musíme preraziť líniu nepriateľa, aby sme zachránili generálovho papagája, ktorý uletel z klietky”.

“V hre je naša česť”, prízvukoval. Musíme zachrániť toto úbohé zviera z pazúrov krutosti, idiotov bez srdca, aj keby sme mali pri záchrane padnúť; našim poslaním je splniť si našu povinnosť! “Nech žije národ!”, “Nech žije národ!", opakovali zborovo.     

Vojak Lopez prehltol sliny, pocítil ťaživý tlkot v hrudi, jeho videnie stmavlo, žalúdok vylúdil divný zvuk a dve veľké kvapky potu mu stiekli po čele.

 

Pôvodná  cena:                     125,18 EUR
Aktuálna cena so zľavou:     117,00 EUR

Džentlmen

Škola nebola skutočnou vášňou pre malého Richarda. Jediná vec, ktorú naozaj chcel, bolo jazdiť celý deň v krásnom aute. Jedného rána v škole bol potrestaný za chýbajúcu  domácu úlohu. Veľmi nahnevaná, jeho učiteľka, mu povedala, že z neho v živote nič nebude,  nikto nebude mať o neho záujem a uistila ho, že bude na posmech  mesta.

O tridsať rokov neskôr, keď  si lord Richard Walter Eigler  kúpil tento vznešený              športový automobil vybavený 12 valcovým radovým motorom, vzbudil nepochybnú  závisť u svojich susedov. 

Jeho časté vychádzky ulicami mesta Coronda za volantom   honosného automobilu priťahovali závistlivé pohľady a poznámky.  Nebol kvôli tomu nahnevaný, naopak,  okúsil nepatrné a príjemné chvenie z potešenia.