Novinky

Dôkaz

Prokurátor sa s úškrnom na perách pozrel na obhajcu a povedal: "Neposkytli ste jediný argument, ktorý dokazuje nevinu Vášho klienta, ani jeden". Obhajca pomaly siahol do vrecka na talári, vytiahol z neho kus papiera, pozrel sa na porotu a mávajúc testom DNA s gráciou vyhlásil: "dôkaz je tu". V tom momente to v miestnosti zašumelo.

Dokážte to!

"Neurobil som to!" Kričal obvinený vyhlasujúc svoju nevinnosť. "Obeť padla na môj nôž práve v momente, keď som si začal čistiť nechty!" "Dokážte to!" požadoval značne rozčúlený prokurátor. “ Do zápisnice: zdá sa mi dosť čudné, že ste si čistili nechty 30-centimetrovým nožom ..."

Chirurg

Operačnou miestnosťou sa vznášala Mozartova 40. Symfónia. "Hygiena je životne dôležitá bez ohľadu na to, ako dlho operácia trvá ", vysvetlil Dr. Luis Santiago Aldaz. Pod tečúcou vodou si niekoľkokrát umyl ruky a predlaktia enzymatickým čistiacim prostriedkom. V umývaní pokračoval starostlivým a opakovaným drhnutím každej časti rúk antiseptickým mydlom. Po dlhých desiatich minútach si opláchol ruky, uchopil sterilný uterák a starostlivo si ich vysušil. Pomaly vkĺzol do pripravených rukavíc: najprv ľavou rukou, potom pravou rukou. Zdvihol ruky a bez toho, aby sa niečoho dotkol, sa priblížil k pacientovi ... a v tom s hrôzou sledoval, ako k nemu priletela mucha a delikátne pristála na jeho ukazováku.